Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
475 Mechanic St.Perth Amboy, NJ 08861
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 19, 2012
Property Information
Block245
Lot24
Dwellings---
ZoningR-25
Sq Footage---
Acreage0.26
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$164,600
94%
Improvement Value:$10,500
6%
Total Assessment$175,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.