Skip to content

407 Brace Ave.Perth Amboy, NJ 08861

Vacant Land

Last Sale Price
$50,000
Last Sale Date
Dec 8, 2016

Property Information

Block273
Lot21

Dwellings---
ZoningR-25
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$47,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,418+0.2%
2024$1,415+1.1%
2023$1,400+0.0%
2022$1,400-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$50,000

From:

To:

DeedBook 6957, Page 136Recorded3/28/2017