Skip to content

345 Alpine St.Perth Amboy, NJ 08861

Built 1915

Last Sale Date
Dec 14, 2023

Property Information

Block369
Lot1
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityPerth Amboy City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SF CHURCH
Dwellings---
ZoningR-50
Sq Footage1,472
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,800
31%
Improvement Value:$220,600
69%
Total Assessment$320,400

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1915