Skip to content

214 Front St.Perth Amboy, NJ 08861

Last Sale Date
Dec 11, 2018

Property Information

Block51
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityPerth Amboy City
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
DescriptionPARKING/BULKHD
Dwellings---
ZoningR-60
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$365,400
94%
Improvement Value:$22,600
6%
Total Assessment$388,000

Sale
$0