Skip to content

City Wide(Block PIPELINE Lot 2)Perth Amboy City, NJ

Last Sale Date
Jun 20, 2024

Property Information

BlockPIPELINE
Lot2
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityPerth Amboy City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description8" NIT, 4"IDLE

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$1,882,000
100%
Total Assessment$1,882,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$58,850-49.6%
2024$116,800+1.2%
2023$115,403-0.1%
2022$115,558+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0