Skip to content

1100-1110 Main StreetAsbury Park, NJ 07712

Built 1980
Church/Charitable

Last Sale Price
$72,500
Last Sale Date
Jul 9, 2002

Property Information

Block2805
Lot17
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAsbury Park City
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,200
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$962,100
58%
Improvement Value:$688,100
42%
Total Assessment$1,650,200

Sale
$72,500
DeedBook 8136, Page 1511

Property Built

Built

Year Built: 1980