Skip to content

20 Memorial PkwyAtlantic Highlands, NJ 07716

Built 1904

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2016

Property Information

Block102
Lot2
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAtlantic Highlands Boro
Tax Map PageM22

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,068
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$299,300
62%
Improvement Value:$180,700
38%
Total Assessment$480,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,360+5.6%
2024$6,022-6.0%
2023$6,408-0.4%
2022$6,431+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1904