Skip to content

187 Westwood Ave(Unit B01)Long Branch, NJ 07740

Commercial

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
May 13, 2022

Property Information

Block198
Lot3
QualifierB01
CountyMonmouth
MunicipalityLong Branch City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
DescriptionBILLBOARD-204
Dwellings0
ZoningC-3
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$44,800
100%
Total Assessment$44,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$689+7.4%
2024$641-14.5%
2023$750+0.6%
2022$746-0.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$260,000
DeedBook 9596, Page 3443Recorded5/19/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 8990, Page 5308