Skip to content

241 Chelsea Ave(Unit B02)Long Branch, NJ 07740

Built 2001

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block231
Lot21
QualifierB02
CountyMonmouth
MunicipalityLong Branch City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class---
DescriptionBILLBOARD-205
Dwellings0
ZoningI
Sq Footage---
Acreage6459

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$24,800
100%
Total Assessment$24,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$383+0.3%
2024$382-14.8%
2023$448+0.7%
2022$445-0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2001