Skip to content

1912 West Lake AveNeptune, NJ 07753

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block1001
Lot7
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
DescriptionSHED/PAVING
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$198,400
99%
Improvement Value:$1,600
1%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,005+28.9%
2024$2,332+57.4%
2023$1,481+8.3%
2022$1,368-9.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0