Skip to content

81 Highway 35Neptune, NJ 07753

Built 1960
Church/Charitable

Last Sale Price
$700,000
Last Sale Date
Mar 2, 1995

Property Information

Block1004
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class---
DescriptionLIVING WORD CHU
Dwellings0
ZoningB-1
Sq Footage19,240
Acreage3.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$964,300
42%
Improvement Value:$1,313,100
58%
Total Assessment$2,277,400

Sale
$700,000
DeedBook 5391, Page 941

Property Built

Built

Year Built: 1960