Skip to content

1 Highway 35Neptune, NJ 07753

Last Sale Date
Feb 1, 1994

Property Information

Block1004
Lot7
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class---
DescriptionSHED
Dwellings0
ZoningC-7
Sq Footage84
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$197,300
88%
Improvement Value:$26,100
12%
Total Assessment$223,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,912-3.1%
2024$4,036-11.5%
2023$4,560-0.2%
2022$4,571-1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5338, Page 204