Skip to content

2 Marlow PlNeptune, NJ 07753

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 2, 2021

Property Information

Block1509
Lot7
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page42.3

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,106
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$275,400
48%
Improvement Value:$299,100
52%
Total Assessment$574,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,421+6.7%
2024$7,896+20.6%
2023$6,546+3.0%
2022$6,358+2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook 8908, Page 9307

Property Built

Built

Year Built: 1960