Skip to content

123 Fulham PlaceNeptune, NJ 07753

Built 1958

Last Sale Price
$289,000
Last Sale Date
Mar 15, 2017

Property Information

Block1609
Lot5
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page42.3

Building Details

Building Class17
Description2S-F-S-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,508
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$244,700
50%
Improvement Value:$247,500
50%
Total Assessment$492,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,358+9.7%
2024$6,709+21.9%
2023$5,502+2.7%
2022$5,356+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$289,000

From:

To:

Sq Ft1,508DeedBook 9218, Page 6518Recorded3/22/2017

Property Sale

SaleMulti
$345,000
DeedBook 8680, Page 1356

Property Built

Built

Year Built: 1958