Skip to content

8 Knox BlvdNeptune, NJ 07753

Built 1974

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block1903
Lot5
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.4

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,807
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$301,600
53%
Improvement Value:$269,300
47%
Total Assessment$570,900

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974