Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
83 Inskip AveOcean Grove, NJ 07756
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 15, 2002
Property Information
Block284
Lot10
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page6
Building Details
Building Class---
DescriptionVACANT LOT
Dwellings0
ZoningHDR1
Sq Footage---
Acreage0.04
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$209,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$209,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,680 | -1.5% |
| 2024 | $3,734 | +19.5% |
| 2023 | $3,126 | +10.6% |
| 2022 | $2,825 | +4.8% |
Property History
No events match the selected filters.