Skip to content

201 Memorial DriveNeptune, NJ 07753

Vacant Land

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Aug 9, 2013

Property Information

Block301
Lot12
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LOT
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.85

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$359,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$359,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,060+32.4%
2024$4,576+26.1%
2023$3,628+5.7%
2022$3,433-1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 9034, Page 7553