Skip to content

3550 Route 66Neptune, NJ 07753

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block3601
Lot27
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page48.3

Building Details

Building Class---
DescriptionCHASE BANK
Dwellings0
ZoningC-1
Sq Footage---
Acreage1.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$662,900
59%
Improvement Value:$465,800
41%
Total Assessment$1,128,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,804+7.6%
2024$17,473-45.7%
2023$32,196-0.2%
2022$32,272-1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0