Skip to content

104 Melrose AveNeptune, NJ 07753

Built 2018

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 5, 2013

Property Information

Block5321
Lot5
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page43.2

Building Details

Building Class---
Description2S-AL-L-1U
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,920
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$300,300
49%
Improvement Value:$312,800
51%
Total Assessment$613,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,502-0.1%
2024$11,508+1.5%
2023$11,338+8.2%
2022$10,482+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2018