Skip to content

36 Cliffwood DrNeptune, NJ 07753

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 2001

Property Information

Block5401
Lot3
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page43.1

Building Details

Building Class17
Description2SFAL
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,974
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$605,800
69%
Improvement Value:$278,500
31%
Total Assessment$884,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,307+1.9%
2024$11,092+24.2%
2023$8,929+4.8%
2022$8,521+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1984