Skip to content

377 S Riverside DrNeptune, NJ 07753

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 23, 2019

Property Information

Block5417
Lot9
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page43.1

Building Details

Building Class17
Description1S-F-2-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,056
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$726,800
77%
Improvement Value:$213,500
23%
Total Assessment$940,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,675+33.9%
2024$9,469+1.4%
2023$9,339+16.9%
2022$7,989-2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966