Skip to content

2115 West Lake AveNeptune, NJ 07753

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 9, 2004

Property Information

Block903
Lot21
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page41.4

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,096
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$207,400
55%
Improvement Value:$172,600
45%
Total Assessment$380,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,322+14.0%
2024$4,668+23.2%
2023$3,789+6.7%
2022$3,550-1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910