Skip to content

2 Lancaster DrAsbury Park, NJ 07712

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 13, 1999

Property Information

Block153
Lot13
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page67

Building Details

Building Class17
Description2S-F-L-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,303
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$502,900
62%
Improvement Value:$312,400
38%
Total Assessment$815,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,699+1.9%
2024$10,501+4.6%
2023$10,037-0.3%
2022$10,063-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975