Skip to content

1516 Roller RdAsbury Park, NJ 07712

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block182
Lot58
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page60

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$216,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$216,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,379-6.7%
2024$2,550-10.6%
2023$2,851-1.3%
2022$2,889+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0