Skip to content

Deal Rd(Block 182 Lot 69)Asbury Park, NJ 07712

Built 1967

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block182
Lot69
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page59

Building Details

Building Class---
Description100 UNITS
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage8.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,500,000
16%
Improvement Value:$12,694,100
84%
Total Assessment$15,194,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$208,698+41.2%
2024$147,798-10.9%
2023$165,962+2.6%
2022$161,687+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967