Skip to content

3437 Sunset Ave(Unit T02)Asbury Park, NJ 07712

Built 2000
Commercial

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
Jun 13, 2000

Property Information

Block184
Lot7
QualifierT02
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class---
DescriptionTOWER LEASE #2
Dwellings0
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$152,500
100%
Total Assessment$152,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,216-6.7%
2024$2,374-3.2%
2023$2,454+9.2%
2022$2,246-2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$25,000
DeedBook 5946, Page 230

Property Built

Built

Year Built: 2000