Skip to content

9 Deborah PlOakhurst, NJ 07755

Built 1964

Last Sale Price
$785,000
Last Sale Date
Aug 26, 2022

Property Information

Block26
Lot14
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,840
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$698,900
80%
Improvement Value:$175,000
20%
Total Assessment$873,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,719-6.2%
2024$12,492+44.5%
2023$8,646-6.8%
2022$9,277+5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$785,000

From:

To:

Sq Ft1,840DeedBook 9616, Page 825Recorded9/19/2022

Property Built

Built

Year Built: 1964