Skip to content

30b W Front St

Red Bank Boro, NJ

Built 2003

Owner
---
Last Sale Price
$480,000
Last Sale Date
Mar 9, 2006

Property Information

Block8
Lot16
QualifierC0002
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$418,000
65%
Improvement Value:$228,400
35%
Total Assessment$646,400

Sale
$480,000
DeedBook 8548, Page 7213

Property Built

Built

Year Built: 2003