Skip to content

62a W Front StRed Bank Boro, NJ

Built 1900

Owner
---
Last Sale Price
$675,000
Last Sale Date
May 2, 2016

Property Information

Block8
Lot8
QualifierC0001
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page2.01

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$750,000
65%
Improvement Value:$404,200
35%
Total Assessment$1,154,200

Sale
$675,000
DeedBook 9166, Page 7727

Property Built

Built

Year Built: 1900