Skip to content

64b W Front StRed Bank Boro, NJ

Built 1990

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 24, 2023

Property Information

Block8
Lot8
QualifierC0010
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page2.01

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$750,000
70%
Improvement Value:$314,300
30%
Total Assessment$1,064,300

Sale
$1
DeedBook 9657, Page 8884

Property Built

Built

Year Built: 1990