Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Marine ParkRed Bank, NJ 07701
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 24, 2019
Property Information
Block9
Lot5
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page03
Building Details
Building Class---
DescriptionMARINE PARK
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage638
Acreage4.31
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$5,693,300
71%
Improvement Value:$2,285,000
29%
Total Assessment$7,978,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.