Skip to content

210 Ridgedale AveEast Hanover, NJ 07936

Last Sale Date
Aug 13, 2013

Property Information

Block130
Lot15

Dwellings---
ZoningI-3
Sq Footage---
Acreage0.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$65,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,691+4.0%
2024$1,627+2.3%
2023$1,590+2.0%
2022$1,558+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0