Skip to content

Merry Ln(Unit CA019)East Hanover, NJ 07936

Built 1975
Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 5, 2019

Property Information

Block39
Lot30
QualifierCA019
CountyMorris
MunicipalityEast Hanover Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningI-3
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
28%
Improvement Value:$131,700
72%
Total Assessment$181,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,768+3.9%
2024$4,588+2.3%
2023$4,484+2.0%
2022$4,397+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$167,500
DeedBook NaN, Page NaN

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1975