Skip to content

63 Cleveland AveEast Hanover, NJ 07936

Vacant Land

Last Sale Price
$10,000
Last Sale Date
Dec 13, 2004

Property Information

Block44
Lot9

Dwellings---
ZoningR-10
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$43,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,134+4.0%
2024$1,090+2.3%
2023$1,065+2.0%
2022$1,044+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$10,000
DeedBook 6237, Page 243

Property Sale

SaleMulti
$79,250
DeedBook NaN, Page NaN