Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
130 Route 10(Block 96 Lot 83)East Hanover, NJ 07936
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 2002
Property Information
Block96
Lot83
Dwellings---
ZoningB-2B
Sq Footage---
Acreage13.95
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$2,360,000
17%
Improvement Value:$11,520,000
83%
Total Assessment$13,880,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $366,987 | +3.9% |
| 2024 | $353,246 | +2.3% |
| 2023 | $345,334 | +2.0% |
| 2022 | $338,672 | +1.8% |
Property History
No events match the selected filters.