Skip to content

1 Debbie PlDover, NJ 07801

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 2020

Property Information

Block10706
Lot2
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page107

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,660
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$267,300
57%
Improvement Value:$200,000
43%
Total Assessment$467,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,033+3.8%
2024$10,625+5.8%
2023$10,038+3.9%
2022$9,659+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$425,000
DeedBook 6493, Page 299

Property Sale

Sale
$363,000
DeedBook 6050, Page 234

Property Built

Built

Year Built: 1967