Skip to content

13 Debbie PlDover, NJ 07801

Built 1967

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block10706
Lot8
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page107

Building Details

Building Class16
Description1SFG2
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,008
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$268,500
57%
Improvement Value:$203,300
43%
Total Assessment$471,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,141+3.8%
2024$10,730+5.8%
2023$10,143+3.9%
2022$9,765+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967