Skip to content

19 Struble LnDover, NJ 07801

Built 1930

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block10801
Lot47
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage1,600
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$172,600
46%
Improvement Value:$201,800
54%
Total Assessment$374,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,884+4.0%
2024$8,544+0.8%
2023$8,480+4.7%
2022$8,100+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930