Skip to content

405 W Clinton StDover, NJ 07801

Built 1910

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block10903
Lot1
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings2
ZoningR-P
Sq Footage1,608
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,200
38%
Improvement Value:$216,500
62%
Total Assessment$350,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,602+4.5%
2024$8,231+4.5%
2023$7,875+2.9%
2022$7,654+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910