Skip to content

409 W Clinton StDover, NJ 07801

Built 1901

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block10903
Lot2
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class16
Description1.5SF G2
Dwellings1
ZoningR-P
Sq Footage1,036
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$129,400
50%
Improvement Value:$130,000
50%
Total Assessment$259,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,261+5.1%
2024$5,959+5.9%
2023$5,628+3.2%
2022$5,452+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1901