Skip to content

10 Fleetwood DrRockaway, NJ 07866

Built 1969

Last Sale Price
$323,500
Last Sale Date
Jul 28, 2014

Property Information

Block11103
Lot2
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class16
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,136
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$204,900
43%
Improvement Value:$273,700
57%
Total Assessment$478,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,210+3.6%
2024$10,816+5.4%
2023$10,262+1.9%
2022$10,074+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$323,500

From:

To:

Sq Ft2,136DeedBook 22584, Page 1599Recorded9/2/2014

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 5334, Page 14

Property Built

Built

Year Built: 1969