Skip to content

12 Edith DrRockaway, NJ 07866

Built 1992

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11104
Lot8
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,726
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$249,100
39%
Improvement Value:$396,600
61%
Total Assessment$645,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,794+3.1%
2024$15,314+4.2%
2023$14,698+1.9%
2022$14,427+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1992