Skip to content

29 Robin StRockaway, NJ 07866

Built 1974

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block11113
Lot4
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class16
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage1,892
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$251,100
50%
Improvement Value:$249,300
50%
Total Assessment$500,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$9,107+0.7%
2017$9,040+2.0%
2016$8,867+3.2%
2015$8,591+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974