Skip to content

4 Ridge RdWharton, NJ 07885

Built 1981

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20202
Lot7
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page202

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
ZoningR-20
Sq Footage2,224
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$182,300
36%
Improvement Value:$330,500
64%
Total Assessment$512,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,264+3.7%
2024$11,829+5.2%
2023$11,244+2.7%
2022$10,949+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1981