Skip to content

2 Lenape AveRockaway, NJ 07866

Built 1964

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
Apr 22, 2005

Property Information

Block20503
Lot2
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page205

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,996
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$231,800
52%
Improvement Value:$211,900
48%
Total Assessment$443,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,277+4.6%
2024$9,830+11.8%
2023$8,789+0.3%
2022$8,764+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$345,000
DeedBook 6344, Page 290

Property Built

Built

Year Built: 1964