Skip to content

18 N Brookside DrRockaway, NJ 07866

Built 1963

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20504
Lot15
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page205

Building Details

Building Class16
Description2SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,938
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$240,800
59%
Improvement Value:$168,400
41%
Total Assessment$409,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,430+4.7%
2024$9,011+8.9%
2023$8,273+0.1%
2022$8,264-2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963