Skip to content

23 Miami TrlRockaway, NJ 07866

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 2, 2017

Property Information

Block20801
Lot2
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page208

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,008
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$243,400
69%
Improvement Value:$109,400
31%
Total Assessment$352,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,059+4.9%
2024$7,680+10.3%
2023$6,962-0.3%
2022$6,983+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 5900, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 1962