Skip to content

25 Miami TrlRockaway, NJ 07866

Built 1966

Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block20801
Lot3
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page208

Building Details

Building Class16
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage2,295
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$244,000
53%
Improvement Value:$216,000
47%
Total Assessment$460,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,403+5.0%
2024$9,910+8.2%
2023$9,158+0.4%
2022$9,125+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1966