Skip to content

86 Miami TrlRockaway, NJ 07866

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 20, 2005

Property Information

Block20802
Lot20
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page208

Building Details

Building Class16
Description1SF G1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,790
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$230,400
54%
Improvement Value:$196,400
46%
Total Assessment$426,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,866+4.6%
2024$9,433+11.0%
2023$8,500+0.2%
2022$8,480+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964