Skip to content

20 N Lake Shore DrRockaway, NJ 07866

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 1, 2021

Property Information

Block20901
Lot64
Qualifier---
CountyMorris
MunicipalityRockaway Twp
Tax Map Page209

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
ZoningR-13
Sq Footage1,416
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$349,600
67%
Improvement Value:$171,600
33%
Total Assessment$521,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,930+3.1%
2024$11,572+5.4%
2023$10,977+2.1%
2022$10,756+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956